Noel Richards

Noel Richards

W ciągu prawie 50-letniej kariery muzycznej Noel występował w 40 krajach i grał we wszystkich rodzajach miejsc - na rogach ulic, w barach, salach koncertowych, kościołach, katedrach i stadionach.

Od 1978 r. jest żonaty z Tricią, z którą ma dwoje dzieci i czworo wnucząt. Od końca lat 70. Noel i Tricia są zaangażowani w światowy ruch współczesnego uwielbienia chrześcijańskiego i są autorami wielu nowoczesnych hymnów i pieśni. Prawdopodobnie najbardziej znaną z nich jest "All Heaven Declares". W pewnym momencie ich 17 piosenek znalazło się na liście UK CCLI Top 500, Church Copyright list. Nagrał 14 albumów i pojawił się na wielu albumach kompilacyjnych. Największy sukces odniosła płyta Sparrow records "I could sing of your love forever", na której Noel śpiewa na żywo wersję "We want to see Jesus lifted high". Album ten sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

W 1997 r. Noel i Tricia byli kluczowymi członkami zespołu, który zorganizował imprezę "Champion of the World" na londyńskim stadionie Wembley, w której wzięło udział ponad 43 000 osób, co czyni ją największym wydarzeniem współczesnej muzyki chrześcijańskiej, jakie kiedykolwiek miało miejsce w tym miejscu. Od 1998 r. Noel regularnie odwiedza Węgry, grając koncerty w różnych miejscach, m.in. w Kisstadionie i László Papp Budapest Sports Arena.

W 2010 r. Noel i Tricia przenieśli się na Majorkę, gdzie mieszkają w stolicy wyspy, Palmie. Nadal piszą, nagrywają i występują razem, a ich najnowsza płyta - Quiet My Soul - ukazała się we wrześniu 2017 r.